Czas oczekiwania na dziecko jest ekscytujący i tajemniczy, ale także niestety ulotny. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się uwiecznić na fotografiach swój stan błogosławiony, by potem po wielu latach wspominać te chwile z łezką w oku.

W tym artykule dowiecie się, jak należy się dobrze przygotować do sesji ciążowej.

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, kiedy najlepiej zgłosić się do fotografa w celu umówienia terminu sesji ciążowej. To bardzo ważne, ponieważ zdjęcia powinny zostać wykonane, kiedy brzuszek jest już duży, ale nie na tyle, by męczył kobietę i krępował jej ruchy. Nie ma tutaj sztywnych ram czasowych, jak na przykład w sesji noworodkowej . To bardzo indywidualna kwestia, bowiem każda kobieta inaczej przechodzi ciąże, inaczej w niej się czuje i wygląda. Są panie, którym brzuszek pojawia się już pod koniec pierwszego trymestru, ale są też takie, które pod koniec siódmego miesiąca wyglądają tylko, jakby zjadły większy obiad 😉

Zatem kiedy jest idealny czas na fotograficzną sesję ciążową? – Wtedy, kiedy brzuch jest naprawdę duży, z reguły w okolicach ósmego miesiąca ciąży. Nie można czekać na sesję do ostatniej chwili (po 36 tyg), ponieważ termin rozwiązania jest jedynie umowny i tak naprawdę maluszek może przyjść na świat w każdej chwili. Poza tym kobieta pod koniec ciąży jest już zmęczona, obolała i nie ma siły pozować do zdjęć.

W co się ubrać?

Skoro już wiesz, kiedy najlepiej wykonać sesję “brzuszkową”, to kolejnym, bardzo często zadawanym pytaniem jest to, w co należy się ubrać.

Z naszego doświadczenia w pracy z kobietami przy sesjach ciążowych możemy z całą śmiałością stwierdzić, że pięknie wyglądają w zwiewnych, delikatnych sukniach, w dopasowanych koronkowych kreacjach, a także w body czy też bieliźnie (nasze sesje ciążowe wykonuje Monika, więc nie będziesz czuła się skrępowana obecnością mężczyzn).

W naszej studyjnej garderobie znajdziecie tego typu stroje, ale polecamy też zabrać ze sobą coś, w czym czujecie się dobrze i pięknie (może obcisły sweter robiony na szydełku, albo ukochana sukienka).

Szczegóły co do ubioru i ilości stylizacji ustalamy każdorazowo indywidualnie z modelką.

Gdzie odbędzie się sesja?

W przeważającej większości sesje ciążowe wykonujemy w naszym studiu fotograficznym Środzie Śląskiej. Sesja w studiu daje name ogromne pole do manewru w związku z oświetleniem, tłem czy stylizacjami. Jeżeli jednak czujesz się swobodnie tylko u siebie w domu, to z przyjemnością urządzimy w nim mini-studio i zrealizujemy piękną, klimatyczną sesję, a jeśli pogoda na to pozwala, możemy także wyruszyć w plener. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Sama przed obiektywem?

Ciężarna kobieta wygląda oszałamiająco, a zdjęcia z tego typu sesji są naprawdę niezwykłe, ale nie musisz przychodzić na sesję sama. Weź ze sobą partnera, przyjaciółkę, czy mamę. Dzięki ich obecności poczujesz się pewniej i swobodniej, a wspólne fotografie będą świetną pamiątką.

Warto dodać, że sesje ciążowe w naszym studiu wykonuje również mama.

Jak podkreślić urodę?

Przygotowanie do sesji zacznij już dzień wcześniej. Naszykuj ubrania, które chcesz ze sobą zabrać, kosmetyki, grzebień. Miej już wszystko gotowe, by następnego dnia nie biegać w popłochu szukając potrzebnych rzeczy. Podejdź do sesji ciążowej spokojnie, wyśpij się, a dwa dni przed zdjęciami wykonaj peeling twarzy, zaaplikuj delikatny krem nawilżający (dzięki temu skóra będzie lepiej wyglądać). Włosy umyj najlepiej rano przed sesją, by wyglądały świeżo. Jeżeli chcesz się umalować, możesz to zrobić przed wizytą w naszym studiu fotograficznym lub już u nas na miejscu (mamy specjalne stanowisko do makijażu). Jeśli jednak będziesz czuła się pewniej w makijażu wykonanym przez profesjonalistę umówimy dla Ciebie naszą kosmetyczkę.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie! Weź też kosmetyki, grzebień, kilka zestawów bielizny (np. czarny, biały i w kolorze cielistym), wybrane ubrania.

Aby urozmaicić sesje, proponujemy również zabrać:

  • zdjęcie USG,
  • pozytywny test ciążowy,
  • pierwsze buciki noworodka,
  • smoczek,
  • wstążeczkę na brzuszku ciążowym itd.

W tym artykule poruszyliśmy najpopularniejsze kwestie związane z sesją ciążową, jednak jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu.