Fotografia beauty, czy też sesje beauty, to inaczej mówiąc połączenie kilku artystycznych czynników znamiennie wpływających na wygląd i atrakcyjność obrazu. Staranne ustawienie świateł studyjnych oraz odpowiedniej stylizacji jak również makijażu, doboru strojów, biżuterii i innych dodatków scenerii. Wszystkie fotografie poddawane są delikatnemu, starannemu ale przede wszystkim czasochłonnemu retuszowi, gdzie ze szczególną ostrożnością wydobywamy piękno osoby fotografowanej.

Czym jest fotografia beauty

Zdjęcia beauty to innymi słowy zdjęcia portretowe z bliska, zwykle wycięte od biustu w górę lub bliżej. Przy tego rodzaju zdjęciach ilość makijażu bez wątpienia może wahać się od kompletnego jego braku aż do dramatycznego jak również kreatywnego makijażu, co wiąże się z ich kreatywnym lub komercyjnym przeznaczeniem. Na fotografii beauty, która głównie skierowana jest rzecz jasna do żeńskiej grupy naszych klientów, skupiamy się przede wszystkim na nieskazitelnym pięknie osoby fotografowanej.

Twój komfort podczas sesji

W naszej sali, gdzie odbywa się fotografia beauty staramy się wszystkim Paniom zapewnić komfortową atmosferę, ponieważ dzięki temu będą mogły poczuć się piękne i co ważniejsze – zrelaksowane. Należy pamiętać że, tego typu sesja to dla wielu kobiet często pierwsza przygoda z obiektywem. Towarzyszące jej mianowicie stres i emocje, które mogą bądź co bądź negatywnie blokować kobiecą ekspresję i w rezultacie niekorzystnie wpływać na wynik sesji. W efekcie spięte tudzież zmęczone ciało na zdjęciach, mówiąc w skrócie, bez wątpienia nie będzie wyglądało dobrze.

Dlatego tak bardzo ważne jest dla nas zdobycie zaufania Klientek, aby czuły się przy nas swobodnie, dzięki czemu zechcą odkryć przed nami swoją sensualność – fotografia beauty z całą pewnością tego wymaga. Transparentność to dla nas bez wątpienia chleb powszedni. Nasze studio stoi dla Ciebie otworem. Jeżeli czujesz, że podczas sesji będzie Ci potrzebne wsparcie bliskiej Ci osoby zapraszamy Cię do naszego studia fotograficznego w towarzystwie osób dzięki którym poczujesz się swobodnie.

Makinaż w fotografii beauty

Przed sesją beauty gorąco zachęcamy nasze klientki do skorzystania z usług współpracujących z nami wizażystek i ich profesjonalnego makijażu podkreślającego atuty kobiecej urody. Po pierwsze sprawi to klientkom wielką przyjemność, po drugie pomoże nam w osiągnięciu najlepszych rezultatów. Fotografia beauty jest niezwykle wymagająca, a obiektyw aparatu potrafi być bez wątpienia bezlitosnym rejestratorem niedoskonałości skóry, których nawiasem mówiąc, ludzkie oko nawet nie jest w stanie zauważyć. Profesjonalne przygotowanie skóry twarzy pięknie wyeksponuje ją w świetle studyjnych reflektorów. Efekt będzie zachwycający!

Retusz w fotografii beauty

Retusz fotograficzny zdjęć z tej kategorii jest bez wątpienia niebagatelnym wyzwaniem nawet dla wprawionego retuszera. Zapewne niejednokrotnie widziałaś na bilbordach, czy też w reklamach zdjęcia kobiet o nieskazitelnie gładkiej cerze, bez jakichkolwiek niedoskonałości, skaz czy też widocznego zmęczenia. Nie daj się zwieść! Nawet te najbardziej znane modelki posiadają niedoskonałości. Idealna cera bowiem nie istnieje (o ile nie jesteś dwulatkiem). To właśnie retusz fotograficzny odmładza i daje skórze ten idealny wygląd.

Dlatego też retusz fotografii beauty jest wyjątkowo czasochłonny oraz wymaga ogromnej wiedzy i znajomości programów do profesjonalnej obróbki graficznej, takich jak Photoshop lub Lightroom. My jak najbardziej taką wiedzę posiadamy, co odzwierciedla się nie tylko w pięknych zdjęciach jakie oddajemy naszym klientkom, ale również w ilości zadowolonych kursantów z naszych warsztatów szkoleniowych z tematyki fotografia beauty.

Serdecznie zapraszamy na sesje beauty do naszego studia oraz polubienie naszej strony na Facebook.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy istnieje możliwość wykonania makijażu na miejscu, samemu przez modelkę, czy też muszę zamówić makijażystkę?

  Fotografia beauty z pewnością wymaga starannego makijażu dlatego też przygotowaliśmy dla Pań dedykowane stanowisko makijażowe z podświetlanym lustrem oraz wygodnym fotelem.
 • Czy możliwe jest wybranie do fotografii beauty innej aniżeli studio lokalizacji sesji.

  Oczywiście. Każda sesja może odbyć się w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że największą zaletą studyjnej fotografii beauty jest kontrolna nad oświetleniem i środowiskiem w jakim się ona odbywa. Pożądany rezultat może okazać się trudny do spełnienia w środowisku gdzie operujemy jedynie światłem zastanym ( czyli dziennym lub domowym). Należy również liczyć się z dodatkowym kosztem dojazdu fotografa.
 • Jak przygotować się do sesji beauty

  Indywidualnie omówimy pomysł nasz pomysł fotografii beauty, podpowiemy Ci jaki makijaż czy też strój będzie odpowiedni. Jeżeli chcesz mieć przed sesją wykonany profesjonalny makijaż, chętnie umówimy na sesję zaprzyjaźnioną wizażystką.
 • Dlaczego zdjęcia z sesji beauty są droższe aniżeli z innych sesji

  Powodem wyższej ceny za zdjęcia z tego rodzaju fotografii jest fakt, że wymagają one znacznie większego nakładu czasowego przy retuszu aniżeli inne zdjęcia. Retusz zdjęć przy sesji beauty trwa pomiędzy dwiema do sześciu godzin na jedno zdjęcie.
 • Czy istnieje możliwość zamówienia makijażystki?

  Tak, współpracujemy z dwiema makijażystkami. Jeśli zajdzie taka potrzeba mogę umówić makijażystkę na naszą sesję. Należy jednak pamiętać, że koszt kosmetyczki to około 200 - 250zł zł i ponosi go modelka. W studiu znajduje się dedykowane miejsce do makijażu z podświetlanym lustrem.
 • Gdzie znajduje się studio fotograficzne Leon Lebowski?

  Studio zlokalizowane jest w centrum Środy Śląskiej, około 30 km od centrum Wrocławia. Istnieje możliwość dojazdu komunikacją podmiejską (busy) lub koleją. Podróż samochodem z Wrocławia zajmuje około 30 minut (w zależności od natężenia ruchu).

Możesz być także zainteresowany…

Zachowaj na zawsze ten moment, w którym nosisz pod sercem swój skarb. Nie ma cenniejszej i trwalszej pamiątki na całe życie niż pięknie wykonane fotografie. Już dziś zarezerwuj termin swojej sesji.
Zdjęcia portretowe bez wątpienia są jednymi z najciekawszych kategorii fotografii. Pierwszoplanowym bohaterem jest oczywiście człowiek, jednak możliwości jak również techniki jego przedstawienia w cyfrowym obrazie są niezliczone.