Sesje noworodkowe we Wrocławiu od jakiegoś czasu stały się bardzo popularną dziedziną fotografii, bowiem zatrzymują w pięknych kadrach pierwsze dni życia Waszego maluszka, tworząc tym samym pamiątkę na całe życie.

Pomimo tego wielu rodziców nie wie jednak do końca jak na taką sesje się przygotować, czy maluszek jest już gotowy oraz od czego należy zacząć.

W tym artykule znajdziecie kilka porad na temat przygotowań Waszego najmłodszego członka rodziny jak również Was do sesji noworodkowej.

Przygotowanie DO sesji noworodkowej we Wrocławiu

Przed sesją ustalamy przede wszystkim jaki rodzaj zdjęć oraz jaka kolorystyka Was interesują. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły oraz sugestie, ale możecie również w zupełności zdać się na nas i dać się zaskoczyć niezwykłymi stylizacjami sesji noworodkowej we Wrocławiu.

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w przygotowaniu do sesji jest to, abyście zabrali ze sobą przede wszystkim dobry humor oraz spore pokłady cierpliwości, ponieważ dziecko jak gąbka chłonie Wasze emocje, co w rezultacie ma odzwierciedlenie w przebiegu całej sesji. 

Jeżeli chodzi o przybory higieniczne, weźcie ze sobą przynajmniej:

 • przynajmniej sześć pieluszek jednorazowych oraz dodatkowo kilka tetrowych,
 • mokre oraz suche chusteczki,
 • smoczek czy też ulubioną maskotkę maluszka,
 • podkłady higieniczne,
 • butelkę do karmienia (jeśli dziecko jej używa),
 • ubranka na przebranie. 

Jeśli tylko będzie to możliwe, postarajcie się, aby Wasz skarb był niewyspany. Dzięki temu z pewnością będzie miał ochotę nadrobić zaległości podczas sesji fotograficznej.

Należy pamiętać, że aby osiągnąć najlepsze rezultaty, sesje noworodkowe Wrocław wykonuje się przede wszystkim podczas snu maluszka.

ZDJĘCIA RODZINNE – sesje noworodkowe Wrocław

Sesje noworodkowa to nie tylko zdjęcia maluszka, ale rownież ujęcia rodzinne. W naszym studiu do wyboru mamy blisko 40 rożnego rodzaju teł fotograficznych, a do tego rodzaju zdjęć polecamy przede wszystkim ponadczasowe kolory, czyli: beżowe, czarne oraz również białe. Jeśli jednakże będziecie mieli ochotę na coś innego z pewnością znajdziecie to u nas.

Pamiętajcie też, że zdjęcia rodzinne to nie tylko kadry z rodzicami. Możecie zabrać ze sobą także starsze dzieci, jak również dziadków lub inne bliskie Wam osoby. Poza tym mile widziane również są u nas także zwierzęta.

Warto zatem dobrze przygotować się do takich zdjęć, bowiem będzie to niewątpliwie wspaniała pamiątka na całe życie! Mamusie prosimy o delikatny makijaż, zadbane dłonie (nie muszą być umalowane paznokcie, jeśli tego nie lubisz) i stopy ( tyczy się również oczywiście tatusiów!). To bardzo ważne, aby włosy były czyste i ułożone tak, abyś czuła się pięknie i nade wszystko swobodnie.

Ubiór członków rodziny powinien być w stonowanych, jak również jednolitych kolorach, bez napisów czy też wzorów. Istotne jest to, abyście byli dobrani do siebie kolorystycznie.

Kiedy wykonujemy sesje noworodkowe

Zdjęcia wykonywane są zazwyczaj do 14 dnia życia dzieciątka (najlepiej między 5 a 10 dniem), ponieważ w tym czasie maluszek jest bardzo spokojny, niemalże cały czas śpi, a pozycje embrionalne są dla niego jak najbardziej naturalne i wygodne.

Nie oznacza to jednak, że dzieci powyżej 14 dnia życia nie mogą wziąć udziału w sesji noworodkowej. Wręcz przeciwnie! Jeśli Twój maluszek nadal lubi mocno spać w ciągu dnia, a tym samym komfortowo czuje się w pozycjach embrionalnych serdecznie zapraszamy na sesję!

Warto dodać, że jeśli dziecko w dniu sesji nie ma najmniejszej ochoty pozować, bezpłatnie przełożymy sesję na inny termin.

Tematyka i kolorystyka zdjęć noworodkowych

Przed sesją ustalimy jaka kolorystyka i tematyka zdjęć noworodkowych Wam odpowiada. Mamy do wyboru bardzo dużą ilość opasek na głowę, sukienek, ubranek robionych ręcznie na szydełku, czapek, owijek i wszelkiego typu dodatków. W naszym noworodkowym studiu fotograficznym we Wrocławiu dysponujemy także koszami, misami, drewnianymi łóżeczkami, mebelkami oraz wieloma innymi dodatkami.

Poza rekwizytami ważnym aspektem jest również wybór tła fotograficznego. Tu również wychodzimy naprzeciw najbardziej wymagającym klientom. Oferujemy Wam ponad 40 rożnych kolorów teł na “bean bag” i do każdego z nich dopasujemy owijki i ubranka.

Drewniana podłoga jako tło

Do popularnych sesji na tle desek drewnianych mamy specjalnie przygotowanie 2 podłogi (ciemną i białą), które zostały wykonane na nasze zamówienie z naturalnego drewna o łącznej powierzchni 16m2! Tło z naturalnego drewna daje znacznie lepsze rezultaty aniżeli sztuczne, winylowe a zdjęcie wychodzą wyśmienicie.

Sale do sesji noworodkowych we Wrocławiu

W naszym specjalnie przygotowanym studiu, gdzie posiadamy dwie sale do fotografii noworodkowej, dbamy o komfort dziecka i jego rodziców. Grający w tle biały szum uspokaja, a wysoka temperatura daje poczucie bezpieczeństwa i usypia maluszki. Jest tu przewijak, podgrzewacz do butelek, wygodne fotele do karmienia oraz inne niezbędne przedmioty.

W rzeczy samej, to jedyne tak duże, tym samym dobrze wyposażone studio fotograficzne w Polsce! Posiadamy aż dwie sale do fotografii noworodkowych co daje nam wachlarz niekończących się możliwości stylizacji oraz rodzajów wykonywanych zdjęć. Znajduje się tu absolutnie wszystko, co ma związek z sesjami noworodkowymi – od najwyższej jakości sprzętu fotograficznego, oświetlenia, poprzez wyposażenie studia i dodatki (łóżeczka, mebelki, kosze, wiaderka, misy, bean-bag i wiele, wiele innych).

Zachowanie wyjątkowej higieny to podstawa.

Zachowanie czystości to rownolegle z bezpieczeństwem podstawa w naszym studiu fotograficznym. Mimo tego, że studio ma powierzchnie ponad 200m2 w każdym z pomieszczeń obowiązuje zasada “nosimy kapcie” ;).

A tak poważnie. Bardzo dbamy o czystość! W naszym studiu wszyscy chodzimy bez obuwia lub w specjalnych ochraniaczach (ochraniacze są dostępne w naszym studiu zupełnie bezpłatnie). Każdorazowo przed wzięciem dziecka na ręce Monika (pani fotograf) odkaża dłonie żelem antybakteryjnym a nasze studio jest generalnie sprzątane 2 razy w tygodniu. W dniu sesji Monika nie używa perfum, zdejmuje biżuterię, i ma związane włosy, by absolutnie nic nie rozpraszało maleństwa podczas robienia zdjęć.

Kocyki, owijki i ubranka są prane w specjalnie przeznaczonych dla noworodków detergentach po każdej sesji fotograficznej, bez względu na to czy się zabrudziły czy też nie.

Dbamy o czystość w naszym studiu w najdrobniejszych szczegółach!  Zapraszamy na sesje noworodkowe Wrocław.

Wyjątkowy komfort dla rodziców

Dla rodziców również przygotowaliśmy wygodne fotele, dlatego też od samego początku do zakończenia sesji noworodkowej mogą komfortowo wszystko obserwować. Oczywiście dla mam mamy też dedykowane stanowisko do karmienia, a dla tatusiów, którzy jednak wolą się w tym czasie zrelaksować, przygotowaliśmy oddzielną salę, w której na wygodnej sofie, przy serwowanej przez nas kawie czy herbacie będą mogli oddać się oglądaniu telewizji lub zagrać na konsoli xBox.

W naszym studiu fotograficznym zadbaliśmy o najwyższy komfort Wasz oraz Waszego maluszka!

Serdecznie zapraszamy na sesje noworodkowe Wrocław, jak rownież do polubienia naszej strony na Facebook!

Co warto wiedzieć – sesje noworodkowe Wrocław

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy drukujecie wybrane fotografie?

  Oczywiście. Posiadamy najwyższej jakości ploter marki Canon do wydruków fotograficznych, jak również obrazów na płótnie o szerokości do 61cm i nieograniczonej długości wydruku! Jakość drukowanych przez nas zdjęć jest znacznie wyższa od tych zamawianych w laboratoriach internetowych a czas oczekiwania jest znacznie krótszy.

  Gwarantujemy najwyższą jakość wydruków!
 • Czy możliwe jest wybranie innej aniżeli studio lokalizacji sesji fotograficznej.

  Oczywiście. Każda sesja może odbyć się w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że największą zaletą studyjnej sesji fotograficznych jest kontrolna nad oświetleniem i środowiskiem w jakim się ona odbywa. Pożądany rezultat może okazać się trudny do spełnienia w środowisku gdzie operujemy jedynie światłem dziennym lub światłem domowym. Należy również liczyć się z dodatkowym kosztem dojazdu fotografa.
 • Interesuję się fotografią lub znam kogoś takiego. Czy mogę samodzielnie przerobić otrzymane zdjęcia?

  Niestety nie. Umowa, którą podpisujemy przed sesją nie pozwala na jakiekolwiek ingerencje w zdjęcie bez wcześniejszej zgody fotografa.
 • Ile będzie trwała sesja?

  W zależności od tego jaki będziemy mieli pomysł na zdjęcia, sesja może potrwać od 1,5 do 3 godzin. Oczywiście w międzyczasie będziemy robić przerwy. W studio są dostępne ciepłe i zimne napoje oraz strefa "chilloutowa".

Możesz być także zainteresowany…

Zachowaj na zawsze ten moment, w którym nosisz pod sercem swój skarb. Nie ma cenniejszej i trwalszej pamiątki na całe życie niż pięknie wykonane fotografie. Już dziś zarezerwuj termin swojej sesji.
Fotografie dziecięce wykonuje się od 3 miesiąca życia w barwnym otoczeniu zabawek, balonów, lub na jednolitym tle. Scenografia i klimat wykonywanych zdjęć są każdorazowo ustalane indywidualnie przed sesją.