Ilekroć organizujemy sesję portretową, zdezorientowane osoby pytają jak odpowiednio przygotować się do wykonania tego typu zdjęć. W odpowiedzi na Wasze potrzeby stworzyliśmy artykuł o charakterze informacyjnym, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości w tej z pozoru kłopotliwej kwestii.

Twoje inspiracje i garderoba.

Przed wykonaniem portretu zawsze zastanawiamy się wspólnie z modelem nad charakterem planowanej sesji. Wymieniamy się inspirującymi zdjęciami znalezionymi w Internecie i gadamy, gadamy, gadamy… Ta pasjonująca burza mózgów za każdym razem rodzi pomysły na nietuzinkowe zdjęcia. Twoja koncepcja na sesję plus nasze doświadczenie dają wspaniałe i niepowtarzalne rezultaty!

Kiedy już wiemy w jakim stylu będą wykonywane portrety, wybieramy wspólnie garderobę. Często modelki i modele wysyłają nam zdjęcia swoich ubrań, a my doradzamy w czym będą się najlepiej prezentowały. Jeżeli nie wybierzemy nic z szafy, drugim i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z zasobów garderoby studyjnej. Są tu koszule, bluzki, sukienki koktajlowe i szalone suknie balowe. Do wyboru do koloru!

Makijaż i fryzura

Krok za krokiem zbliżamy się do finału, czyli pięknej, artystycznej sesji. Ale zanim to nastąpi, przed nami ostatnie ustalenia dotyczące makijażu i fryzury. Sam dobór make-up’u jest już naprawdę łatwy, kiedy znamy już klimat planowanych zdjęć i Twój ubiór. Teraz masz do wyboru kilka dróg- malujesz się sama (lub ktoś Cię maluje) w domu przed sesją, możesz też skorzystać z naszego oświetlonego stanowiska dedykowanego tylko do tego celu i umalować się w studiu, możesz także zaprosić do nas swoją makijażystkę, ale jest też jeszcze jedna opcja – to my możemy zorganizować dla Ciebie MUA (make-up artist), która wykona makijaż za Ciebie.

Jeżeli chodzi o fryzurę, to tu już nie ma żadnego problemu- wystarczy, że masz czyste, uczesane włosy. Możesz je sobie pokręcić, wyprostować albo zostawić takie, jakie są- wszystko zależy od tego w jakiej fryzurze będziesz się najlepiej czuła. W tradycyjnych portretach nie stosuje się już wymyślnych fryzur, upięć czy koków. Stawiamy na naturalność.

Teraz, kiedy mamy już wszystko ustalone, my szykujemy potrzebne tła, ustawiamy światła, komponujemy scenerię… i czekamy na Ciebie!

Weź ze sobą rzeczy, które wcześniej obgadaliśmy, a także dowód tożsamości (przed każdą sesją należy podpisać umowę, w której trzeba wpisać m.in. nr i serię dowodu osobistego).

Pamiętaj, że atmosfera, którą tworzymy na sesji jest zawsze luźna i przyjazna. Dokładamy wszelkich starań, byś czuła się w naszym towarzystwie swobodnie, bo właśnie na takich zdjęciach nam zależy- naturalnych, pełnych emocji, a nie sztucznie pozowanych.

Jeśli jesteś zainteresowana portretową sesją fotograficzną zapraszamy do kontaktu. Studio fotograficzne Leon Lebowski znajduję się w  Środzie Śląskiej, 30km od centrum Wrocławia. I nie zapomnij polubić nas na Facebook!