Fotografia dziecięca to przede wszystkim przygoda, zarówno dla fotografia jak i młodego modela. Jest coś niezwykłego w fotografowaniu dzieci, coś czego w rzeczy samej nie można nazwać.
To niesamowita dynamika dziecka, jego pogodne usposobienie, absolutna naturalność i swoboda w sposobie bycia sprawiają, że praca z nimi to czysta przyjemność. Ich osobowość rysuje się przede wszystkim w uroczych spojrzeniach, niewinnych minkach, grymasach i rozbrajających uśmiechach.

Jako rodzice doskonale zdajemy sobie sprawę, jak szybko dzieci rosną, a tygodnie, miesiące i lata uciekają przez palce. Fotografia dziecięca z pewnością pozwoli utrwalić na zdjęciach ich naturalny uśmiech, szczęście i spontaniczne pozy, które już nigdy więcej nie będą takie same jak teraz.

Aby uwiecznić te przepiękne, aczkolwiek ulotne momenty oferujemy Wam wszelkiego rodzaju sesje dziecięce, które staną się dla Was bez wątpienia niepowtarzalną pamiątką na całe życie. Zdjęcia robimy w naszym studiu, w plenerze lub u Was w domu.

Jak przygotować dziecko do sesji dziecięcej

Kilka słów o przygotowaniu do sesji w studiu:
 • Należy pamiętać, aby umawiać się na sesję nie wcześniej niż 2 tygodnie po przebytym szczepieniu ze względu na komfort dziecka.
 • Na sesję dziecięcą należy zabrać przede wszystkim jedzenie czy też przekąski dla dziecka (w studiu jest kuchenka mikrofalowa, można podgrzać obiadki/deserki dla dziecka), przydadzą się też “małe nagrody” (owoce, chrupki, lizaki itp).
 • Zabierzcie również kapcie i skarpetki (do buszowania po studiu w trakcie przerw), ponieważ podłoga jest chłodniejsza.
 • Jeśli dziecko na zdjęciach ma mieć buty, proszę o zabranie kilku par, aby można było je dobrać do reszty stroju.
 • Przydadzą się także ulubione zabawki dziecka. Wasz maluszek poczuje się znacznie pewniej jeśli otoczymy go przedmiotami, z którymi na do czynienia na codzień.
 • Jeśli Wasze dziecko jeszcze z niego korzysta, zabierzcie ze sobą nocniczek. Mimo tego, że w naszym studiu posiadamy specjalną nakładkę na toaletę dla dzieci, podczas sesji dziecięcej dziecko poczuję się znacznie swobodniej, jeśli będzie widziało, że znajomy nocniczek z domu jest w pobliżu. Będzie z pewnością znacznie mniej skrępowane.
 • Należy zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa w dniu sesji, pozytywne nastawienie rodziców napewno udzieli się także dziecku. Postarajcie się już na kilka dni przed sesją opowiadać o tym, że będzie fotografowane i jak wspaniałym przeżyciem będzie to dla młodego modela czy tudzież modelki. Możecie sesję dziecięcą potraktować jako swego rodzaju prezent, czy też nagrodę dla dziecka. Będzie wówczas podekscytowane całą sytuacją i chętniej będzie pozowało podczas sesji dziecięcej.
 • To ważne, by dziecko było wyspane i najedzone przed sesją.

Samopoczucie dziecka podczas fotografii dziecięcej.

Pamiętajcie, by nie wprowadzać przed sesją i w jej trakcie nerwowej atmosfery, ze względu na to, że udzieli się ona wszystkim, a przede wszystkim Waszemu dziecku.

Doskonale rozumiemy, że chcecie, by dziecko jak najładniej wyszło na zdjęciach podczas sesji dziecięcej, stąd może brać się zmuszanie dziecka do pozowania przed obiektywem, czy rozśmieszanie go “na siłę”, ale nie tędy droga. Dziecko musi być spokojne, najedzone, wyspane i przede wszystkim musi mieć chęć do zabawy przed aparatem. Nie ma możliwości pozowania małych dzieci, można je jedynie czymś zainteresować i łapać w kadry momenty zabawy, uśmiechy czy zabawne pozycje i miny. Nic na siłę!

Fotografia dziecięca – kiedy zgłaszamy się na sesję.

Fotografia dziecięca jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, które ukończyły trzeci miesiąc życia. Wówczas Wasze dziecko jest już w stanie swobodnie się poruszać jak również reagować na zachowania Pani fotograf i rodziców. Pozwala nam to w rezultacie wydobyć z dziecka jego naturalną osobowość. Wszystkie dzieci poniżej 3 miesiąca życia zapraszamy na sesje noworodkowe.

Każda sesja dziecięca jest inna, w zależności od Waszych wymagań, wieku dziecka i przede wszystkim jego chęci do współpracy z Panią fotograf. W naszym studiu fotograficznym we Wrocławiu posiadamy wszelkiego rodzaju rekwizyty, jak również blisko 40 różnokolorowych teł fotograficznych, które z pewnością pozwolą nawet najbardziej wymagającym rodzicom dobrać wymarzoną scenerię do fotografii dziecięcej.

Serdecznie zapraszamy na sesje fotograficzne w Środzie Ślaskiej, koło Wrocławia oraz do polubienia naszej strony Facebook.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy możliwe jest wybranie do sesji dziecięcej innej aniżeli studio lokalizacji?

  Naturalnie. Sesja dziecięca może odbyć się w naszym studiu fotograficznym we Wrocławiu, ale i również w wybranej przez Ciebie lokalizacji. W porze letniej wręcz zachęcamy rodziców do wyboru innej aniżeli studio lokalizacji, takich jak las, domowe podwórko czy też inne wybrane przez rodziców miejsce.
 • Czy podczas sesji dziecięcej możliwe jest wykonanie zdjęć rodzinnych?

  Jak najbardziej. Na każdej sesji rodzinnej zachęcamy rodziców do przyłączenia się do młodego modela/modelki. Warto też "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" i umówić się w tym samym czasie na sesję portretową czy też beauty.
 • Czy możliwa jest sesja dziecięca ze zwierzakiem?

  Oczywiście, że tak. Jeśli chcecie uwiecznić Wasze dziecko na zdjęciach wraz z ulubionym pupilem nie będzie to jednak dla nas żaden problem. Należy jednak pamiętać, że zwierze powinno posiadać ważne szczepienia i być wykąpane. Prosimy również o wcześniejszą informacje o tym, że pupil będzie brał udział w sesji, wraz z dzieckiem.
 • Czy drukujecie wybrane fotografie?

  Oczywiście. Posiadamy najwyższej jakości ploter marki Canon do wydruków fotograficznych, jak również obrazów na płótnie o szerokości do 61cm i nieograniczonej długości wydruku! Jakość drukowanych przez nas zdjęć jest znacznie wyższa od tych zamawianych w laboratoriach internetowych a czas oczekiwania jest znacznie krótszy.

  Gwarantujemy najwyższą jakość wydruków!
 • Gdzie znajduje się studio fotograficzne Leon Lebowski?

  Studio zlokalizowane jest w centrum Środy Śląskiej, około 30 km od centrum Wrocławia. Istnieje możliwość dojazdu komunikacją podmiejską (busy) lub koleją. Podróż samochodem z Wrocławia zajmuje około 30 minut (w zależności od natężenia ruchu).

Możesz być także zainteresowany…

Zachowaj na zawsze ten moment, w którym nosisz pod sercem swój skarb. Nie ma cenniejszej i trwalszej pamiątki na całe życie niż pięknie wykonane fotografie. Już dziś zarezerwuj termin swojej sesji.
Sesje noworodkowe od jakiegoś czasu stała się bardzo popularną dziedziną fotografii, bowiem zdjęcia te zatrzymują w pięknych kadrach pierwsze dni życia Waszego maluszka. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą z naszego studia fotograficznego.
Zdjęcia portretowe bez wątpienia są jednymi z najciekawszych kategorii fotografii. Pierwszoplanowym bohaterem jest oczywiście człowiek, jednak możliwości jak również techniki jego przedstawienia w cyfrowym obrazie są niezliczone.