Sesja zdjęciowa jest zazwyczaj bardzo emocjonującym i ważnym przeżyciem dla osoby fotografowanej. Często staje się spełnieniem marzeń skrywanych gdzieś na dnie serca i odkładanych na bliżej nieokreślone “potem”. Dlatego wokół sesji fotograficznej rodzi się tak wiele wątpliwości, które staramy się rozwiewać podczas rozmowy z modelką w trakcie ustalania szczegółów sesji.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przed wykonaniem zdjęć jest to, jaki makijaż powinna mieć na sobie modelka. Pomijając oczywiście artystyczne sesje zdjęciowe, skupmy się na standardowych okolicznościach.

W zależności od rodzaju i klimatu sesji dobieramy intensywność i kolorystykę makijażu w następujący sposób:

KIEDY MAKIJAŻ WIECZOROWY?

Do sesji portretowych i “beauty” makijaż powinien być wykonany bardzo starannie i dokładnie, zazwyczaj “smoky eye’s” w stylu wieczorowym – podkreśla urodę, kobiecość i atuty fotografowanej kobiety (tego typu makijaż można także zastosować przy zmysłowej sesji ciążowej, narzeczeńskiej lub kobiecej). To rozwiązanie do klimatycznych sesji podkreślających kobiece piękno.

KIEDY MAKIJAŻ CODZIENNY?

Do sesji rodzinnych, biznesowych i lifestylowych w studiu lub plenerze polecamy zazwyczaj delikatniejszy makijaż w stylu codziennym (oko podkreślone delikatnymi cieniami lub “eyelinerem”, bardzo delikatnie podkreślone usta oraz policzki). Na tego typu sesjach skupiamy się ogóle osób występujących na zdjęciu i na przedstawionej sytuacji.

Aby ułatwić sobie zadanie doboru odpowiedniego koloru makijażu (styl omówiliśmy powyżej) należy przede wszystkim określić swój typ urody, a to z kolei da nam konkretne rozwiązania “makijażowego dylematu”.

Profesjonalna makijażystka bez najmniejszego problemu dobiera przed sesją najlepszy makijaż, dlatego jeżeli nie czujesz się pewnie w tej sferze, skorzystaj z jej pomocy, a efekty jej pracy przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania!

Współpracuje z nami kilka zaufanych kosmetyczek, które z czystym sumieniem możemy Ci polecić.

Jeśli jesteś zainteresowana profesjonalną sesją fotograficzną zapraszamy do kontaktu. Studio fotograficzne Leon Lebowski znajduję się w  Środzie Śląskiej, 30km od centrum Wrocławia. I nie zapomnij polubić nas na Facebook!